Menüler çiftlik oyunları çiftçi oyunları bahçe oyunları işletme oyunları farm frenzy oyunları

Maceracı Eşek Oyunu


Reklamlar

Eşek Oyunları > Maceracı Eşek Oyunu
oyun oyna Oyunu Oyna Kategori: Eşek Oyunları / Oynanma Sayısı: 4217
Süslü kedi ile onun en büyük yardımcısı olan eşek sihirli şekilde Merlin tarafından krallığı kurtarmaları için uzak bir yere götürüldü. Bu ikiliye yol boyunca yardımcı olmanız gereken çok güzel bir eşek oyunuyla karşınızdayız. Süslü kedi ile tüm bonusları toplamanız gereken bu oyunu Eşek Oyunları sayfasında oynayabilirsiniz. Süslü kedinin ağaçlara takılmaması için elinizden geleni yapın. Bunun yanında arkadaşım eşek, Keloğlan eşeği Karakaçan ve Kirpi, Shrek ve Eşeği, Eşek yolu, eşek şakası gibi oyunları da ilgili sayfa üzerinden oynama fırsatı yakalamış olacaksınız. Dayanıklı olmaları, besin aramamaları, birazda inatçı olan bu hayvanlar araba çekmekte veya sırtlarına yük vurularak bunların taşınmasında kendilerin faydalanılır. Oyunlarına da yansıyan bu özellikleri ile güzel bir oyun arkadaşı edineceğinizi biliyor musunuz?

Çiftlik hayvanlarından birisi olan eşekler dışında kümes hayvanı olan tavuklardan da bahsetmek istiyoruz. Kuş cinsleri arasından en fazla olan hayvanların başında tavuklar gelir. Yumurtası ve etinden istifade edilen bu hayvanlar, uçamazlar. Yumurtaları hem satılır hem de çoğalmalarına olanak sağlar. Erkeğine horoz, yavrusuna civciv, yetişkin olanına ferik veya piliç denilir. Açık alanda eşinmeyi seven bu hayvanlar çiftliklerin en ilgi çekici kümes hayvanlarındandır.
Bu sevimli ve faydalı hayvanlarında oyunlarını unutmadık. Sizler için tavukların oyunlarını bir araya derleyerek tavuk oyunları kategorimiz altında topladık. Tavuk oyunlarında bir tavuk çiftliğini yöneterek onların yumurtalarından gelir elde edebilirsiniz. Müşterilerinize sattığınız yumurtalardan elde ettiğiniz kazançlar ile hem kümesinizi hem de çiftliğinizi genişletebilirsiniz. Tavuk oyunları sadece tavuk çiftliklerine has değildir. Tavuklarla macera oyunları ile fizik türü oyunlar oynayabilirsiniz. Yumurtacı tavuklar, tavuk kafesi, tavuk avcısı, çılgın tavuk, kahraman horoz, tavukları kurtarma gibi oyunlar bu tür oyunlara en güzel örnektir.

Çiftlikte elbette sadece eşek ve tavuklar yer almaz. Çiftlik denilince ilk akla gelen hayvanlar elbette inek veya koyunlardır. Onların da oyunları mevcuttur. Hem tarlalarda çalışmak hem de hayvan ahırı veya kümeslerde çeşitli hayvanlara bakmak isterseniz Çiftlik Oyunları sitesini sizlere şiddetle tavsiye edebiliriz. Bir çiftliği evirip çevirmek daha doğrusu işletmek için daha ne duruyorsun. Çiftlik Oyunu sitesinde aradığın tüm çiftlik oyunlarını bulabileceksin. Çiftlik oyunları sitesinde hem becerilerinizi geliştirecek hem de keyifli vakit geçireceksiniz. Hepinize iyi eğlenceler dileriz.
Reklamlar
Reklamlar
yorum
yorum

Copyright 2009 © | Ciftlikoyunlari.com 2009 yılında kurulmuş olup, çiftlik oyunu oynamayı seven çocuklara kaliteli ve temiz bir içerik sunmayı vizyon edinmiştir. 7'den 70'e herkese hitap eden sitemizin öncelikli amacı kaliteli yayındır. Siz değerli ziyaretçilerimizin sitemizdeki memnuniyeti bizim için en önemli kriterdir.


Sitemiz çiftlik oyunları üzerine yayın yapmaktadır.


Bu sitede yer alan oyunların her hakkı yapımcılarına aittir.


çiftlik oyunları